Dziś w Pulsie: afera w Polkomtelu grozi powtórką sporu MSP-Eureko

Michał Kobosko
opublikowano: 28-03-2002, 06:24

Nie bacząc na trwający spór z europejskim holdingiem Eureko w sprawie sprzedaży udziałów PZU, Ministerstwo Skarbu Państwa otworzyło drugi front - tym razem polem starcia z udziałowcami zagranicznymi stał się w środę Polkomtel (operator siec komórowej Plus GSM). Spór z brytjskim Vodafone i duńskim TDC może się okazać znacznie poważniejszy od konfliktu z Eureko.

Takiego konfliktu między firmami kontrolowanymi przez Skarb Państwa, a ich zachodnimi partnerami jeszcze nie było.

W środę Rada Nadzorcza Polkomtela zawiesiła - głosami przedstawicieli KGHM, PKN Orlen oraz PSE - czterech z siedmiu członków zarządu Polkomtela (w tym dwóch przedstawicieli TDC). Piąty menedżer - przedstawiciel Vodafone - sam podał się do dymisji. Wcześniej polscy akcjonariusze podjęli nieudaną próbę próbę odwołania zarządu.

Zarząd Polkomtela tworzy obecnie Krzysztof Żmijewski, Wojciech Pytel i oddelegowany z RN Andrzej Szczepek (wiceprezes KGHM).

W komunikacie prasowym firma podała, że liczy na porozumienie stron do 12 kwietnia, kiedy to nowy zarząd Polkomtela powinien być już skompletowany. Na razie jednak nic nie wskazuje na to, by była szansa na kompromis.

Szczegóły w czwartkowym "Pulsie Biznesu".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Kobosko

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu