Dziś Wszystkich Świętych

PAP, DI
01-11-2012, 09:07

Dziś Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu wspominani są nie tylko oficjalnie uznani święci, czyli beatyfikowani i kanonizowani, ale także wszyscy zmarli, których życie nacechowane było świętością.

Głównym uroczystościom na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie przewodniczyć będzie metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Odprawi mszę św. w kościele św. Karola Boromeusza i poprowadzi procesję po cmentarzu. Na Wolskim Cmentarzu Prawosławnym w Warszawie odbędzie się wspólna ekumeniczna procesja prawosławnych i katolików.

Następnego dnia po Wszystkich Świętych obchodzony jest dzień wspominania zmarłych - Dzień Zaduszny. W tych dniach ludzie przychodzą na cmentarze, aby zapalić znicze, przynoszą kwiaty i modlą się za zmarłych. Niektóre osoby przejeżdżają setki kilometrów, by odwiedzić groby bliskich. Na cmentarzach w całym kraju odbywają się kwesty, z których dochód przeznaczony zostanie na ratowanie najcenniejszych nagrobków i zabytkowych nekropolii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Dziś Wszystkich Świętych