Dzisiejszy przetarg ustawi rynek

Kamil Zatoński
13-10-2004, 00:00

Na rynku wtórnym ceny rządowych papierów dłużnych kontynuowały wczoraj zwyżkę, dzięki czemu krzywa rentowności przesunęła się w dół o 4-9 pkt.

Najbardziej podrożały dwuletnie obligacje. O 16.10 ich rentowność wynosiła 7,00 proc. Dochodowość do wykupu obligacji 5-letnich wyniosła 6,98 proc., a 10-letnich 6,74 proc. Inwestorzy uwzględnili już w cenach pozytywny wynik głosowania nad wotum zaufania dla rządu Marka Belki, a także spodziewany spadek wskaźnika cen do 4,4 proc. we wrześniu z 4,6 proc. w sierpniu. GUS przedstawi dane jutro o godz. 16.

Kluczowy dla rynku będzie jednak dzisiejszy przetarg dziesięcioletnich papierów nowej serii z terminem zapadalności w październiku 2015 r. Ministerstwo Finansów zaoferuje obligacje o łącznej wartości nominalnej 2,6 mld zł. To sporo, ale jeśli przetarg pójdzie dobrze, to rentowności na rynku wtórnym powinny spaść o kolejnych kilka punktów bazowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dzisiejszy przetarg ustawi rynek