Dziwna huśtawka niepewnych wahań

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 06-02-2007, 00:00

Dzień zaczął się od spadków, w czym duży udział miały przeceny na rynkach azjatyckich oraz nie najlepsze dane z sektora motoryzacyjnego. Nissan, trzeci co do wielkości producent aut w Kraju Kwitnącej Wiśni, obniżył plany finansowe i zanotował spadek zysku kwartalnego.

Faurecia, największy na Starym Kontynencie wytwórca wnętrz samochodowych, doniosła o powiększeniu straty w drugiej połowie roku finansowego. W rezultacie na celowniku podaży znalazły się walory największych koncernów motoryzacyjnych. Pojawiały się jednak perełki. Ryanair Holdings, lider tanich linii, rósł najmocniej od dwóch lat po publikacji lepszych, niż oczekiwano, danych kwartalnych i podniesieniu szacunków na ten rok.

Sesje w USA rozpoczęły się od spadków. W pierwszej fazie notowań ruch na rynkach ograniczało czekanie na prezentację indeksu ISM dla sektora usług, który miał potwierdzić albo zaprzeczyć nadmiernemu spowolnieniu gospodarki.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane