Dziwne zachowanie kursów w ostatnich minutach sesji w USA

opublikowano: 14-08-2019, 07:22

Drugi dzień z rzędu na amerykańskich rynkach akcji doszło do zakłóceń w przekazywaniu danych o kursach.

Notowania akcji Apple, Alphabet i innych dużych spółek w ostatnich chwilach wtorkowej sesji przebiegały w dziwny sposób. Kurs Apple przez niemal cały dzień utrzymywał się powyżej 208 USD, co oznaczało jego wzrost o ponad 4 proc. W momencie zamknięcia sesji podawany kurs nagle spadł do 200,48 USD, czyli kursu zamknięcia z poniedziałku. Dopiero po pewnym czasie skorygowano dane i podano jako kurs zamknięcia 208,97 USD. Podobne zakłócenia zanotowano na wielu innych spółkach. Operator giełd Nasdaq Inc. poinformował, że było ich 80, z czego 13 notowanych na jego rynku. Chodzi m.in. o Alphabet, International Business Machines Corp. i Bank of America Corp. Ed Coughlin, dyrektor ds. usług w Nasdaq Inc. uważa, że zakłócenia były wynikiem niepoprawnego raportowania transakcji przez jeden z domów maklerskich. Po zwróceniu uwagi anulowała ona transakcje i poprawiła dane.

Dzień wcześniej, w poniedziałek, błędy w transmitowanych danych na NYSE spowodowały opóźnienie w wyliczeniu wartości zamknięcia S&P500 i Dow Jones Industrial Average.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy