Dzwonki z kieszeni

Kamil Kosiński
opublikowano: 28-05-2010, 00:00

Dawniej te urządzenia nazywano telefonami komórkowymi. Kiedy wbudowano w nie radia, odtwarzacze muzyczne, aparaty fotograficzne czy systemy nawigacji satelitarnej, zaczęły spełniać więcej funkcji. Mówi się więc o smartfonach. Może jednak lepszą nazwą będzie… dzwonek. Bo ciągle dzwonią gdzieś w kieszeni, torbie lub etui przy pasku. To jedna z nielicznych już funkcji łączących modele sprzed lat z dzisiejszymi.

Garmin-Asus M10

Kolejny konkurent

Cena: 1699 zł

Dowód na to, że świat nie stoi w miejscu. Firmy specjalizujące się dotychczas w nawigacji satelitarnej i pecetach zjednoczyły siły i wyprodukowały telefon. Jak na jego rodowód przystało wyposażony jest w usługi lokalizacyjne, a pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego firmy Microsoft.

Motorola Milestone

Nowa twarz koncernu

Cena: 1799 zł

Dzięki nowym modelom za oceanem Motorola mozolnie się podnosi z kolan. Dobrze tam przyjmowane aparaty są jednak dawkowane Polakom jak przez kroplówkę. Dostępny jest właściwie tylko ten. Wyróżnia się technologią Google, klawiaturą qwerty i funkcjami internetowymi.

Sony Ericsson Vivaz

Dla filmowców

Cena: 2160 zł

Dzięki dość dobrej kamerze ma to być idealny telefon do filmowania w wysokiej rozdzielczości wideo i do łatwego przenoszenia osobistej twórczości do sieci i pokazywania jej światu. To zarazem jeden z modeli mających odświeżyć podupadający od lat wizerunek marki.

LG Mini GD880

Mini znaczy standard

Cena: 1399 zł

Typowy smartfon mocno zintegrowany z serwisami internetowymi o charakterze społecznościowym i obsługą e-maili. Funkcjonalnie nie wyróżnia się na tle innych modeli tej klasy, ale trzeba przyznać, że nad designem producent popracował. Minimalistyczna obudowa to znaczący wyróżnik.

HTC Desire

Zgodny z tradycją marki

Cena: 1969 zł

Ekran AMOLED o przekątnej 3,7 cala ma zapewniać obraz jasny, wyraźny i zachowujący oryginalne kolory. Poza tym aparat pozostaje w ogólnej konwencji marki. Jeśli więc ktoś lubi HTC, to nowa odsłona starych pomysłów jest w sam raz dla niego. Nowi użytkownicy też mogą spróbować.

Blackberry Curve 8520

Coś jak stary Ford

Cena: 1109 zł

Marka Blackberry wyrosła na urządzeniach dla menedżerów. A że nie są nimi wyłącznie mężczyźni, wprowadziła modele w pastelowych obudowach. W Polsce ich jednak nie uświadczysz. Można wybrać Curve w każdym kolorze, pod warunkiem, że będzie czarny.

Nokia N900

Godziwy, ale bez polotu

Cena: 2099 zł

Nokia wymyśliła model N97, by walczyć z rosnącą konkurencją w segmencie smartfonów. Nie spełnił jednak pokładanych w nim nadziei. Pojawił się zatem N900. Mimo zastosowania nowego systemu operacyjnego Maemo trudno się jednak oprzeć wrażeniu, że to N97 z przekręconym ekranem.

Samsung E1107

Nie na nasz klimat

Cena: 195 zł

Choć smartfon to nie jest, innowacyjności trudno mu odmówić. Wbudowany panel słoneczny to przecież nie byle co. Tyle że w naszym klimacie doładowywanie baterii tym sposobem się nie sprawdza. Nie ma się więc co dziwić, że aparat schodzi z rynku, a jego słonecznego następcy nie widać.

Wybrał i ocenił: Kamil Kosiński

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu