E-informator nagrodzony

Sylwester Sacharczuk
opublikowano: 09-05-2011, 00:00

System pokazujący w komórce dane o okolicznych sklepach i zabytkach — to zwycięzca "Konkursu na e-biznes".

System pokazujący w komórce dane o okolicznych sklepach i zabytkach — to zwycięzca "Konkursu na e-biznes".

Wszyscy, którzy posiadali innowacyjne pomysły na nowy biznes związany z internetem, mieli szanse. W drugiej edycji konkursu, organizowanego przez Europejskie Centrum Doradztwa Finansowego (ECDF), w szranki stanęło ponad 80 uczestników. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden — i właśnie go poznaliśmy. W tym roku nie miał sobie równych projekt ACE (Augmented City Experience) stworzony przez Konrada Wielgosza z Poznania. To innowacyjna platforma, służąca do informowania o okolicy, jak też promowania znajdujących się tam komercyjnych punktów. Na czym polega pomysł?

— Kiedy użytkownik systemu będzie szedł po nieznanym mieście, w jego telefonie komórkowym pojawią się informacje o tym, co wokół niego się znajduje — nie tylko o zabytkach, ale też o punktach handlowych, usługowych oraz obowiązujących w nich zniżkach i promocjach, które go interesują — mówi Konrad Wielgosz.

Na rozkręcenie pomysłu zwycięzca dostanie aż 700 tys. zł. Składa się na to dofinansowanie do 490 tys. zł w ramach działania 8.1 programu Innowacyjna Gospodarka oraz do 210 tys. zł wkładu własnego, które gwarantuje inwestor w zamian za objęcie części udziałów inwestycji.

— To ogromne wsparcie, które na pewno przyśpieszy projekt. Moim zdaniem, jego realizacja zajmie około roku — mówi Konrad Wielgosz.

Wybór zwycięzcy nie był łatwy, bo — jak oceniają organizatorzy — w tym roku poziom konkursu był bardzo wyrównany. Poza główną nagrodą jury przyznało siedem drugich miejsc. Wyróżnione projekty to Mediaman, Drukomat24.pl, Pharmlook, Klikeo.pl, Internetowy System Analizy Finansów, system bezpiecznego głosowania przez internet oraz platforma mechanicznych systemów inwestycyjnych. Nagrodzeni dostaną pomoc w stworzeniu planu sfinansowania e-biznesów.

Partnerami konkursu organizowanego przez ECDF jest "Puls Biznesu".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu