e-petrol.pl: ceny paliw w hurcie w piątek spadają

  • PAP
opublikowano: 11-03-2022, 09:17

Wraz ze spadkiem notowań ropy naftowej, w piątek tanieją paliwa w hurcie, nawet o 300 zł w przypadku ON - wynika z danych portalu e-petrol.pl.

W piątek rano baryłka ropy Brent kosztowała ponad 110 dolarów i jej notowania znowu rosły. W czwartek rano za baryłkę Brent trzeba było zapłacić 113,37 dol.

fot. Marek Skorupski_FORUM
fot. Marek Skorupski_FORUM

Według e-petro.pl, w piątek w hurtowej sprzedaży KN Orlen za metr sześc. paliwa Pb95 płacono 6307 zł, podczas gdy w czwartek było to 6470 zł. Cena hurtowa benzyny PB98 wynosiła 6632 zł za m sześc., zaś w czwartek płacono 6815 zł. W czwartek olej napędowy kosztował 7348 zł m/sześc., a w piątek jego cena spadła do 7060 zł.

Podobne ceny w hurcie oferuje Grupa Lotos oraz BP Europa SE.

Piątek jest 16. dniem agresji Rosji na Ukrainę. W dniu napaści Rosji na Ukrainę 24 lutego baryłka Brent wyceniana była na 99 dolarów, a WTI na 92,8 dolarów. Od tego momentu ceny paliw na stacjach zaczęły rosnąć. Wpływ na to miało wzmożone zapotrzebowania na paliwa wywołane niepokojem o rozwój sytuacji za wschodnią granicą oraz rosnącymi notowania ropy naftowej.

W połowie tego tygodnia, w okresie największych wzrostów notowań ropy naftowej, przekraczających 130 dol. za baryłkę, analitycy zapowiadali, że jeżeli ten trend się utrzyma, można spodziewać się dalszych wzrostów cen paliw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane