E-portmonetka One-2-One

KL
opublikowano: 04-01-2011, 00:00

Grupa wydała 1 mln zł na płatności mobilne. Docelowo chce zwiększyć udział w SkyCash z 6 do 25 proc.

Grupa wydała 1 mln zł na płatności mobilne. Docelowo chce zwiększyć udział w SkyCash z 6 do 25 proc.

One-2-One ma w portfelu wiele spółek zajmujących się rozwiązaniami mobilnymi, reklamą i marketingiem komórkowym. Właśnie dołączyła do nich kolejna — SkyCash, należący do funduszu Opera. Spółka stworzyła aplikację, która pozwala zamienić komórkę w elektroniczną portmonetkę. Pozwala m.in. na przelewy między użytkownikami systemu, doładowywanie telefonów czy kupowanie biletów komunikacji miejskiej. SkyCash stale pracuje nad kolejnymi zastosowaniami tego rozwiązania. Ma też zgodę prezesa Narodowego Banku Polskiego na prowadzenie systemu autoryzacji i rozliczeń w myśl przepisów ustawy o elektronicznych instrumentach płatniczych.

Za 5,89 proc. udziałów w SkyCash One-2-One zapłaci 1 mln zł, co daje 1,61 zł za akcję. Giełdowa firma objęła udziały w podwyższonym kapitale. Spółka zapowiada, że w ciągu 12 miesięcy może zwiększyć zaangażowanie do 25 proc., biorąc udział w kolejnych podwyższeniach kapitału. Transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych.

— SkyCash jest dla nas inwestycją strategiczną. Musimy zdywersyfikować źródła przychodów i rozwijać usługi finansowe — mówi Piotr Majchrzak, prezes One-2-One.

Dodaje, że spośród wszystkich metod płatności mobilnych zarząd One-2-One za najbardziej przyjazne dla użytkowników rozwiązanie uznał właśnie to, stworzone przez SkyCash. Aplikacja nie jest powiązana z żadnym z operatorów komórkowych i działa na większości aparatów z dostępem do internetu.

— Mamy już w portfolio rozwiązania związane z płatnościami, np. MobiTrust, który zajmuje się mobilnym podpisem elektronicznym. Widzimy synergie z obecną działalnością naszych spółek i jesteśmy przekonani, że jeszcze więcej pojawi się w przyszłości — mówi Piotr Majchrzak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane