EasyJest i Jet2.com przejęły sloty lotniskowe po Thomas Cook

opublikowano: 08-11-2019, 19:28

Linie EasyJet i Jet2.com nabyły wszystkie miejsca startu i lądowania należące do upadłej firmy turystycznej Thomas Cook na lotniskach w Wielkiej Brytanii.

Sloty na lotniskach Gatwick (Londyn) i w Bristolu zostały zakupione przez EasyJet za 36 mln funtów. Z kolei Jet2.com kupił miejsca na lotniskach w Manchesterze, Birmingham i Stansted za nieujawnioną kwotę.

EasyJet kupił 12 letnich slotów na Gatwick i osiem zimowych.

Kupił także sześć letnich i jeden zimowy w Bristolu.

Operator lotniska Gatwick poinformował, że współpracuje z EasyJet, w celu  wypróbowania nowych sposobów wejścia na pokład pasażerów na londyńskim lotnisku. Obejmuje to wejście w pierwszej kolejności osób zajmujących siedzenia przy oknie, zaczynając od tyłu, a następnie miejsca środkowe, a dalej przy przejściach.

Miejsca na start i lądowanie są bardzo poszukiwane przez przewoźników, ponieważ brak nowych pasów startowych w Wielkiej Brytanii utrzymał niską ich podaż. Według „The Times”,  w 2016 r. Oman Air zapłacił 75 mln USD (59 mln GBP) za jedną taką parę slotów na londyńskim lotnisku Heathrow.

We wrześniu 2019 r. doszło do spektakularnego bankructwa legendarnego już touroperatora Thomasa Cooka i powiązanych z nim linii lotniczych oraz zagranicznych spółek, w tym polskiego oddziału.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk. BBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu