EasyJet jednak nie jest zainteresowane liniami Alitalia

opublikowano: 18-03-2019, 16:52

Brytyjski przewoźnik lotniczy, linie EasyJet zrezygnowały z rozmów o przystąpieniu do konsorcjum, które złożyłoby ofertę na włoskiego przewoźnika Alitalia.

Budżetowe linie lotnicze rozważały współpracę z kontrolowaną przez państwo spółką kolejową Ferrovie dello Stato Italiane i liniami Delta Air Lines z USA.

Linie Alitalia zostały oddana pod zarząd administracyjny w maju 2017 r. po tym, jak pracownicy odrzucili plan ograniczenia zatrudnienia i wynagrodzeń. Przewoźnik nadal działał, wspierany przez rząd, który szukał nabywcy.

W lutym doszło do dyskusji pomiędzy trzema stronami na temat potencjalnego utworzenia konsorcjum, chociaż już wtedy EasyJet twierdziły, że nie ma pewności, czy transakcja na Alitalię zostanie zrealizowana.

EasyJet pozostają zaangażowane we Włoszech, jako kluczowym rynku dla firmy, która obecnie przewozi 18,5 mln pasażerów rocznie i zatrudnia 1400 pilotów i załogi na wszystkich lokalnych kontraktach – napisały linie EasyJet w oświadczeniu.

Dodały, że kontynuują inwestowanie w trzy bazy w Mediolanie, Neapolu i Wenecji.

Alitalia otrzymały od rządu wsparcie w formie pożyczki o  wartości 789 mln GBP i szukają partnerów międzynarodowych, aby utrzymać się w biznesie.

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair wyraziły zainteresowanie Alitalią wkrótce po tym, jak weszły do „administracji” dwa lata temu, ale szybko stwierdziły, że rezygnują z tego pomysłu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, BBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy