EasyJet: liczba pasażerów przewiezionych w styczniu wzrosła o 12 proc.

opublikowano: 06-02-2004, 11:31

EasyJet, druga po Ryanair europejska tania linia lotnicza poinformowała o 12 proc. wzroście ruchu pasażerskiego w styczniu. Wpływ na to miało dodanie nowych połączeń do oferty przewoźnika.

EasyJet przewiózł w styczniu 1,68 mln pasażerów. Choć ich liczba była wyższa niż w styczniu ubiegłego roku odsetek zajętych miejsc w samolotach utrzymał się na poziomie 77 proc.

Ryanair Holdings informował wcześniej, że zanotował w styczniu 36 proc. wzrost ruchu pasażerskiego. To najgorszy wynik od kwietnia ubiegłego roku. Odsetek zajętych miejsc w samolotach spółki spadł do 71 proc. i był o ponad 10 proc. niższy niż średnia z ubiegłego roku.

W przypadku EasyJet sięgnęła ona 84,3 proc.

EasyJet przewiózł w ubiegłym roku 21,3 mln pasażerów. Ryanair 21,8 mln.

EasyJet, którego główną bazą jest port lotniczy w podlondyńskim Luton, planuje dalsze zwiększanie oferty przez uruchomienie połączeń z portami lotniczymi w Niemczech. Prasa donosi, że samoloty linii będą latały od maja do Bonn, rozważane jest także uruchomienie połączenia z Dortmundem.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / EasyJet: liczba pasażerów przewiezionych w styczniu wzrosła o 12 proc.