easyJet uruchomi połączenie lotnicze Kraków-Liverpool

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-01-2006, 13:02

Jeden z największych europejskich tanich przewoźników lotniczych, brytyjski easyJet, uruchomi od kwietniatego roku nowe połączenia z Krakowa do Liverpoolu. Będzie to kolejne miasto, po Londynie, Berlinie i Dortmundzie, do którego latają z Krakowa samoloty easyJet.

Jeden z największych europejskich tanich przewoźników lotniczych, brytyjski easyJet, uruchomi od kwietniatego roku nowe połączenia z Krakowa do Liverpoolu. Będzie to kolejne miasto, po Londynie, Berlinie i Dortmundzie, do którego latają z Krakowa samoloty easyJet.

    Jak poinformowała firma w środowym komunikacie, połączenie do Liverpoolu będzie pierwszym do tego miasta oferowanym z podkrakowskich Balic. Loty rozpoczną się od 10 kwietnia i będą realizowane cztery razy w tygodniu.

    easyJet jest obecny w podkrakowskich Balicach od października 2004 roku, kiedy to uruchomił trzy połączenia z Krakowa: do Londynu (Luton), Berlina i Dortmundu.

    Brytyjski tani przewoźnik easyJet, notowany na londyńskiej giełdzie, tej wiosny odbierze dziewięć nowych samolotów Airbus A319s, co oznacza, że jego flota wzrośnie do 116 maszyn. Pozwoli to zaoferować w sezonie letnim 247 połączeń. Firma prognozuje, ze w tym roku przewiezie około 35 milionów pasażerów.

    Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice (MPL) jest polskim liderem pod względem liczby tanich linii. Lata tam sześciu tego typu przewoźników, w tym dwóch największych w Europie - easyJet i Ryanair, a SkyEurope ma tam swoją główną bazę w naszym kraju. Oprócz nich, w Balicach jest obecnych 16 tradycyjnych linii lotniczych.

    Lotnisko w podkrakowskich Balicach jest też drugim co do wielkości (po warszawskim Okęciu) portem lotniczym w Polsce. Posiada 31 regularnych połączeń lotniczych z 23 miastami. W zeszłym roku z jego usług skorzystało prawie 1,6 mln pasażerów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane