EBOiR wyemitował obligacje za 317 mln zł i sprzedał je Japończykom

opublikowano: 13-03-2018, 12:26
aktualizacja: 13-03-2018, 12:28

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju wyemitował pierwsze „obligacje zdrowotne” i sprzedał je za 317 mln zł jednej z największych spółek ubezpieczeń na życie, donosi Reuters.

EBOiR poinformował, że japoński Dai-ichi Life był jedynym nabywcą 10-letnich obligacji o kuponie 3,01 proc., które będą notowane na giełdzie w Luksemburgu.

Isabelle Laurent z EBOiR powiedziała, że inauguracyjne obligacje zdrowotne banku mają zapewnić środki na wsparcie kluczowych projektów, których celem jest zwiększenie dostępności i jakości ochrony zdrowia i produktów farmaceutycznych w gospodarkach, w które EBOiR inwestuje.

Reuters przypomina, że międzynarodowe organizacje w przeszłości także sprzedawały obligacje mające na celu wspierać projekty zdrowotne, np. Bank Światowy w 2017 roku pozyskał w ten sposób pieniądze na finansowanie działań mających wzmocnić system ochrony przez pandemią.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu