EBOR i Blue Oak zainwestują w Petrolinvest

MD
opublikowano: 16-09-2008, 21:12

EBOR i Blue Oak Capital Limited zainwestują nawet 250 mln USD w Petrolinvest, wynika z komunikatu spółki.

Petrolinvest poinformował o podpisaniu listu intencyjnego z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR) i funduszem hedgingowym Blue Oak Capital Limited (Blue Oak), dotyczący inwestycji tych instytucji w akcje spółki. Według Listu intencyjnego, EBOR jest gotowy zainwestować od 50 do 100 mln USD w objęcie nowoemitowanych akcji spółki, po cenie emisyjnej wynoszącej 130 zł. Blue Oak zadeklarował gotowość zainwestowania 150 mln USD w nowe akcje Petrolinvestu, po cenie emisyjnej 130 zł.

- EBOR dodatkowo zadeklarował zamiar udzielenia spółce finansowania dłużnego z przeznaczeniem na przyszły rozwój przedsięwzięć Spółki w zakresie działalności poszukiwawczo-wydobywczej i działalności spółek serwisowych z Grupy PETROLINVEST – głosi komunikat.

Petrolinvest poinformował, że warunkami podpisania umów inwestycyjnych i zamknięcia transakcji będą między innymi: zakończenie przez inwestorów prac nad due diligence spółki, uzyskanie odpowiednich zgód organów korporacyjnych przez inwestorów oraz spółkę oraz uzyskanie przez spółkę zgody banków finansujących.

- Intencją stron jest doprowadzenie do możliwie szybkiego wprowadzenia akcji Spółki do równoległego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie lub na innym rynku – głosi komunikat.

EBOR i Blue Oak będą mieli prawo powołania po jednym przedstawicielu do Rady Nadzorczej Petrolinvestu.

Dodatkowo, do Rady Nadzorczej spółki powołanych zostanie dwóch niezależnych członków, posiadających międzynarodowe doświadczenie w przemyśle naftowym i (lub) spółkach serwisowych świadczących usługi dla przemysłu naftowego.

Inwestorzy obejmujący akcje objęci będą 360 dniowym lock-upĺem, licząc od dnia pierwszego notowania ich akcji na GPW.

List intencyjny zakłada możliwość rozszerzenia grupy inwestorów o kolejne podmioty, w drodze zawarcia odpowiedniego aneksu do Listu intencyjnego, lub też zawarcia umowy inwestycyjnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / EBOR i Blue Oak zainwestują w Petrolinvest