EBOR przesunął do lipca termin pożyczki dla Pątnowa II

27-04-2004, 08:38

ISB: Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) przesunął o kolejny miesiąc do 9 lipca termin podjęcia decyzji o udzieleniu 75 mln euro kredytu na budowę Pątnowa II w Zespole Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK), powiedział agencji ISB Axel Reiserer z biura prasowego EBOR-u.

„To niewielki poślizg. Nie są mi znane żadne konkretne powody przesunięcia tej decyzji” – powiedział Reiserer.

Dalsze 300 mln euro środków koniecznych na dokończenie inwestycji w Pątnów II ma pochodzić od konsorcjum, w skład którego wchodzą m.in. Bank Pekao SA, Bank BPH, BRE Bank i WestLB. Elektrim od dłuższego czasu deklaruje, że wkrótce zakończy rozmowy z bankami, ale na razie nie doszło do finalizacji umów.

Niedawno wiceprezes Elektrimu Roman Jarosiński powiedział agencji ISB, że uruchomienie pierwszej transzy kredytu na przełomie czerwca i lipca jest konieczne, by ukończyć projekt w terminie.

Zdaniem Ewy Bojar, rzeczniczki Elektrimu, przesunięcie terminu kredytu od EBOR-u nie powoduje większych zmian w realizacji Pątnowa II.

Elektrim sprawuje kontrolę operacyjną nad ZE PAK, po tym jak kupił akcje PAK-u od Skarbu Państwa w 1999 roku. Obecnie, po podwyższeniu kapitału, Elektrim posiada 38,5% ZE PAK, a MSP ma 50% akcji spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / EBOR przesunął do lipca termin pożyczki dla Pątnowa II