EBOR sprzedał akcje Pekao SA

Zbigniew Kazimierczak, Reuters
opublikowano: 24-11-2003, 00:00

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) sprzedał w piątek połowę z pakietu 6,6 proc. akcji banku Pekao SA. 5,5 mln walorów zaoferowano po 103 zł.

Jazz Singh, rzecznik EBOR, poinformował, że 30 proc. sprzedanego pakietu trafiło do polskich inwestorów finansowych, a oferta spotkała się z nadsubskrypcją. Przedstawiciel Citigroup, które przeprowadzało ten proces, powiedział, że czwartkowe ataki bombowe w Turcji, które negatywnie wpłynęły na nastroje inwestorów, komplikowały całą operację, ale popyt na akcje Pekao utrzymywał się na stabilnym poziomie.

Budowa księgi popytu na papiery oferowane przez EBOR spowodowała w czwartek gwałtowny spadek ich wyceny rynkowej o 5,9 proc. — do 103 zł. W piątek początkowo również panowały nerwowe nastroje i kurs Pekao obniżył się nawet do 99 zł, potem jednak większość handlu odbywała się w pobliżu 103 zł. Ogromne obroty (około 200 mln zł) świadczą, że część transakcji z udziałem EBOR została przeprowadzona poprzez giełdę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak, Reuters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / EBOR sprzedał akcje Pekao SA