EBOR udzielił 40 mln zł kredytu Grupie Nowy Szpital

ISBnews
07-03-2014, 12:09

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) udzielił kredytu w wysokości 40 mln zł dla Grupy Nowy Szpital z przeznaczeniem na restrukturyzację i rozszerzenie działalności, podała spółka.

"Jesteśmy zadowoleni, że EBOiR pozytywnie ocenił przedstawiony przez GNS kierunek rozwoju. Współpraca z tą instytucją daje nam poczucie, że nasz sposób działania jest dobry" - powiedział prezes Grupy Nowy Szpital Marcin Szulwiński, cytowany w komunikacie.

Zgodnie z zawartą umową, kredyt zostanie przeznaczony przede wszystkim na sfinansowanie inwestycji umożliwiających lepszą opiekę nad pacjentem w szpitalach Grupy oraz na pozyskiwanie nowych placówek. "Dodatkowo, tak jak dotychczas wszystkie zyski wypracowane przez poszczególne szpitale będą przeznaczane na inwestycje w postaci modernizacji czy zakup nowego sprzętu medycznego" - podkreślono w materiale.

GNS informuje, że jego poszukiwania inwestora trwały od ponad roku. "Żadna z przedstawianych propozycji nie gwarantowała właścicielom pełnej niezależności w realizacji zamierzonych celów. Dlatego zdecydowano się na podjęcie rozmów z EBOR" - czytamy w komunikacie.

Grupa Nowy Szpital jest największą w Polsce siecią prywatnych szpitali, która świadczy usługi bezpłatnie w ramach powszechnego ubezpieczenia. W skład Grupy wchodzi obecnie 13 szpitali.

Od rozpoczęcia działalności w 1991 r. EBOR zainwestował w Polsce 6,7 mld euro w ponad 325 projektów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / EBOR udzielił 40 mln zł kredytu Grupie Nowy Szpital