EBOR wspiera leasing w Polsce

Arkadiusz Rojek
opublikowano: 27-11-2003, 00:00

Europejski Fundusz Leasingowy oferuje leasing w oparciu o program wspierany przez EBOR i Komisję Europejską.

Gdy firma zatrudnia mniej niż 100 osób, osiąga obroty poniżej 40 mln EUR rocznie (około 180 mln zł) i jest polska, może uzyskać preferencyjne warunki w Europejskim Funduszu Leasingowym. EFL na razie jako jedyny oferuje leasing w oparciu o Program UE/EBOR „SME finance facility for accession countries”, wspierany przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz Komisję Europejską.

Oferta leasingu z puli EBOR jest tańsza o 3-4 proc. od standardowej ceny leasingu w EFL.

— Klient, który skorzystał z finansowania, po podpisaniu umowy otrzymuje certyfikat, który potwierdza, że leasingobiorca spełnił warunki programu UE/EBOR — mówi Ewa Urbańczyk, dyrektor departamentu marketingu w EFL.

Maksymalna wartość umowy leasingowej wynosi 125 tys. EUR (około 562 tys. zł). Z oferty mogą korzystać wyłącznie te firmy, które jeszcze nie współpracowały z EFL.

Proces spłat może być kontrolowany przez jednostki unijne.

— To może brzmieć groźnie, jednak dla klienta procedura weryfikacji i uzyskania środków nie różni się od standardowej umowy — uspokaja Ewa Urbańczyk.

Program nie pozwala na finansowanie pewnych zakupów.

— Przede wszystkim finansowany sprzęt nie może być przeznaczony do produkcji broni, alkoholu lub tytoniu — mówi Ewa Urbańczyk.

Z programu nie mogą również korzystać firmy świadczące usługi finansowe (np. ubezpieczeniowe).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Arkadiusz Rojek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Firmy / EBOR wspiera leasing w Polsce