Echo rosło, ale już zawraca

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 09-05-2005, 00:00

Ostatniego dnia marca Echo sfinalizowało sprzedaż kilku centrów handlowych w Polsce. Zysk z tej operacji przekroczył 100 mln zł. Tegoroczne wyniki powinny więc być lepsze niż w roku poprzednim. Na razie jednak spółka nie wypłaca dywidendy.

W efekcie tamtej transakcji kurs od kilku tygodni poruszał się w silnym trendzie wzrostowym. Pod koniec kwietnia dość łatwo pokonał opór z listopada na linii 89 zł. W pierwszych dniach maja rynek jeszcze przyspieszył. Niestety, na wykresie pojawiła się formacja objęcia bessy, zapowiadająca możliwość zakończenia dotychczasowego trendu. Na sesji 2 maja, kiedy kurs ustanowił maksimum 93,9 zł, przy niskim obrocie ukształtowała się biała świeca o stosunkowo małym korpusie. Następny dzień przyniósł co prawda wyższe otwarcie, ale i głęboki spadek przy dużym wolumenie. Oznaczało to wzmożoną realizację zysków, a tym samym powstrzymanie trendu wzrostowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Echo rosło, ale już zawraca