Echo zakłada, że I transza obligacji detalicznych wejdzie na Catalyst 25 lipca

ISBNews
26-06-2014, 15:43

Echo Investment zakłada debiut na Catalyst pierwszej transzy obligacji detalicznych o łącznej wartości nominalnej 50 mln zł w dniu 25 lipca, podała spółka.

"Zapisy potrwają od 26 czerwca do 9 lipca. Termin przydziału ustalono na 11 lipca. Planowany dzień pierwszego notowania obligacji to 25 lipca 2014. Cena emisyjna jest zmienna w czasie trwania oferty i zależy od dnia złożenia zapisu: od 100,00 zł w pierwszym dniu zapisów do 100,20 zł w ostatnim dniu zapisów (nominał z odsetkami)" – podano w prezentacji.

Echo Investment rozpoczęło zapisy na obligacje dla inwestorów indywidualnych. Pierwsza transza obejmuje łącznie 500 tys. dwuletnich obligacji.

Oprocentowanie obligacji będzie oparte o stawkę WIBOR 6M powiększonej o marżę 2,95% (oprocentowanie w 1. okresie odsetkowym 5,65% p.a.).

Transakcję obsługuje Dom Maklerski PKO Bank Polski w Warszawie. 

Wcześniej Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Echo Investment dotyczący obligacji emitowanych w ramach programu o łącznej wartości nominalnej do 200 mln zł.

Echo Investment to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW.

Firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 mln m2. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Obligacje / Echo zakłada, że I transza obligacji detalicznych wejdzie na Catalyst 25 lipca