Edward porządkuje dane

Dominka Masajło
opublikowano: 12-12-2016, 22:00

Dwóch przedsiębiorców z Krakowa stworzyło aplikację mobilną, która pomaga w prowadzeniu formy jako wirtualny asystent.

Edward to aplikacja na telefon komórkowy stworzona przez Tomasza Wesołowskiego i Bartłomieja Rozkruta — właścicieli spółki 2040.io specjalizującej się w oprogramowaniach biznesowych. Przedsiębiorcy zdobywali doświadczenie zawodowe w agencjach Empathy Interactive oraz Grupie Unity. Aplikacja Edward, pracując w tle telefonu komórkowego, automatycznie zbiera firmowe dane oraz obserwuje wszelkie aktywności biznesowe na podstawie e-maili, wykonanych telefonów oraz kalendarza spotkań. Następnie, wykorzystując algorytm sztucznej inteligencji, wysyła spersonalizowane porady dotyczące działań do zrealizowania oraz proponuje, z jakimi klientami warto jest się ponownie skontaktować. Program przeznaczony jest do działów sprzedaży oraz właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw.

— Technologie idące w kierunku stworzenia maszyn rozumiejących ludzi to już nie przyszłość, ale rzeczywistość. Inwestują w nie tacy giganci,jak Google, Facebook czy Microsoft, udostępniając wyniki swoich prac firmom, takim jak my. Mamy obecnie do czynienia z początkiem nowej „rewolucji przemysłowej”, której częścią będziemy, tworząc nasz produkt — wyjaśnia Tomasz Wesołowski. Twórcy aplikacji chcieliby, aby zastąpiła ona tradycyjne notatniki oraz kalendarze i była konkurencją dla systemów CRM. Wkrótce Edward zostanie udostępniony przedsiębiorcom w Polsce. Wersja beta aplikacji dostępna jest już w internecie, a obecnie trwają testy na zamkniętej grupie firm. Usługa ma mieć charakter abonamentowy. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominka Masajło

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Edward porządkuje dane