EF Rank Progress ma coraz większy apetyt na giełdowe pieniądze

Anna Pronińska
03-09-2007, 00:00

Spółka wielkimi krokami zbliża się do debiutu na giełdzie. Początkowo chciała zdobyć 500 mln zł, ale na tym się nie skończy.

Spółka wielkimi krokami zbliża się do debiutu na giełdzie. Początkowo chciała zdobyć 500 mln zł, ale na tym się nie skończy.

Legnicki deweloper EF Rank Progress wkrótce stanie się spółką akcyjną. Powoli kończy prace nad prospektem emisyjnym.

— Prospekt złożymy na przełomie września i października. Całością oferty zajmuje się firma Profes Capital. Debiut planujemy w pierwszym kwartale 2008 r. — mówi Andrzej Bartnicki, współwłaściciel EF Rank Progress.

W czerwcu spółka informowała, że wartość oferty może sięgnąć nawet pół miliarda złotych.

— Jej wartość będzie prawdopodobnie większa, ale na razie nie mogę podać szczegółów — zastrzega Andrzej Bartnicki.

Spółka nie wyklucza, że oprócz nowej emisji akcji w sprzedaży znajdzie się również część obecnie istniejących papierów.

Pieniądze z giełdy sfinansują duże inwestycje.

— W 2008 r. rozpoczniemy co najmniej cztery budowy. Będą to dwie galerie i dwa centra handlowe z hipermarketami — dodaje Andrzej Bartnicki.

W Zgorzelcu spółka rozpoczęła budowę centrum handlowego o powierzchni 10 tys. mkw. Wartość inwestycji, sfinansowanej z funduszy własnych, sięga 40 mln zł. Pieniądze z emisji spółka przeznaczy na inne cele.

— Przede wszystkim na nową inwestycję o powierzchni 40 tys. mkw. w Legnicy, której koszt wyniesie 160-180 mln zł. W planach mamy również budowę, kosztem 70 mln zł, centrum w Kłodzku, które częściowo sfinansujemy z kredytu bankowego. Jego powierzchnia wyniesie 21 tys. mkw. — wyjaśnia współwłaściciel spółki.

EF Rank Progress inwestuje również w sektor mieszkaniowy. Na razie spółka kupiła grunty w centrum Wrocławia. Wyników finansowych nie ujawnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / EF Rank Progress ma coraz większy apetyt na giełdowe pieniądze