EFG Eurobank ma prezesa

Beata Tomaszkiewicz
opublikowano: 12-12-2005, 00:00

Stery tworzonej od podstaw instytucji przejął Kazimierz Stańczak. Być może będzie kierował bankiem, a nie li tylko jego oddziałem.

Oddział greckiego EFG Eurobank Ergasias kończy przygotowywanie produktów i procedur. Niebawem nastąpi jego zapowiadany od kilku miesięcy start na polskim rynku, choć przedstawiciele inwestora unikają podania dokładnego terminu.

Tajemnicza nazwa...

Oddziałem EFG Eurobank Ergasias w Polsce pokieruje Kazimierz Stańczak, do niedawna członek zarządu firmy doradczej McKinsey, specjalista od instytucji finansowych.

EFG nie może na naszym rynku wykorzystywać nazwy Eurobank (bo spółka o tej nazwie istnieje), nie będzie także nazywał się EFG Bank, na co wskazywała zarejestrowana domena, a także 41-procentowy udział w banku szwajcarskiej grupy EFG.

Jak twierdzi nasz informator, firma wybrała zupełnie nową nazwę. Na razie przygotowuje się do startu jako oddział greckiego banku.

— Możliwe, że w przyszłości będzie to osobny, działający w Polsce bank. Dużo zależy od rozwoju biznesu — mówi nasz informator.

...i tajemnicza oferta

Do tej pory rynek był przekonany, że EFG koncentrować się będzie na produktach skierowanych tylko do jednej grupy klientów — małych i średnich firm. Na to wskazywały m.in. ogłoszenia prasowe o poszukiwaniu pracowników, które w imieniu banku dawał w sierpniu Bigram, firma doradztwa personalnego.

Od kandydatów na większość stanowisk oczekiwano doświadczenia w obsłudze tego sektora — dotyczyło to zarówno dyrektorów departamentów, sprzedawców, jak i pracowników call centre. Ogłoszenia wskazywały też na to, że spółka koncentrować się będzie na ofercie kredytowej.

— EFG Eurobank Ergasias to trzeci co do wielkości bank w Grecji, który prowadzi pełną działalność dla wszystkich klientów. Także w Polsce nie będzie się koncentrował tylko na wybranych segmentach i produktach, choć zapewne nie wprowadzi pełnej oferty w momencie startu — mówi nasz informator.

Twierdzi, że spółka na pewno nie powtórzy koncepcji rozwoju w Polsce kilku innych zagranicznych banków, np. HSBC czy Santandera, które u siebie prowadzą pełną obsługę wszystkich grup, a u nas koncentrują się na wybranych produktach i klientach.

EFG będzie prowadził sprzedaż przez wszystkie typowe kanały dystrybucji. Zapowiada natomiast zupełnie nowe produkty — na początek dwa. Jakie? Tajemnica.

— Grecy chcą ruszyć operacyjnie w styczniu. Pierwszy oddział powstanie w Warszawie przy pl. Zbawiciela — twierdzi nasze inne źródło.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / EFG Eurobank ma prezesa