EFH chce upadłości stowarzyszenia

Adam Brzozowski
opublikowano: 13-09-2002, 00:00

Warszawa. Europejski Fundusz Hipoteczny (EFH) przedstawi dzisiaj szczegóły konfliktu ze stowarzyszeniem kupców z Hali Polskiej przy ul. Kolejowej. Powstał on w związku z planami eksmisji kupców po tym, jak stowarzyszenie przestało płacić za dzierżawę powierzchni.

— Zdaniem przedstawicieli stowarzyszenia, EFH jest winien ich organizacji ponad 6 mln zł. Zgodnie z prawdą, to stowarzyszenie zalega z czynszem wysokości 900 tys. zł, z czego 300 tys. rozłożyliśmy już na raty — mówi Mirsoław Wierzbowski, prezes EFH.

EFH reprezentuje spółkę Bumar Waryński, właściciela hali. Kupcy wyremontowali obiekt za 12 mln zł. Według umowy dzierżawy, w razie jej wypowiedzenia inwestycje przechodzą na właściciela obiektu. Mirosław Wierzchowski twierdzi, że EFH wystąpił do sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości stowarzyszenia. Podkreśla też, że funduszowi zależy na współpracy z kupcami, jednak bez pośrednictwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / EFH chce upadłości stowarzyszenia