EFH znalazł się w centrum uwagi

Katarzyna Sadowska
opublikowano: 14-01-2010, 00:00

Ruch w działalności operacyjnej i nadchodzące zmiany w akcjonariacie oraz zarządzie windują kurs.

Ruch w działalności operacyjnej i nadchodzące zmiany w akcjonariacie oraz zarządzie windują kurs.

O 3,7 proc., przy sporych jak na tę spółkę obrotach, podrożały wczoraj akcje Europejskiego Funduszu Hipotecznego (EFH). Giełdowi gracze zaczęli ostatnio mocniej interesować się spółką, bo sporo wokół niej się dzieje.

EFH poinformował właśnie o nabyciu nieruchomości w Piasecznie pod Warszawą. Na działkę o powierzchni 3 tys. mkw. wydał 8 mln zł.

— Dla tego rejonu jest plan zagospodarowania przestrzennego, dopuszczający zabudowę hotelową bez ograniczenia wysokości — wyjaśnia Marcin Podobas, wiceprezes EFH.

Spółka zamierza wybudować tam hotel o profilu biznesowym na około 150 pokoi. Na razie nie ujawnia jednak więcej szczegółów inwestycji.

— Opracowaliśmy nowatorskie rozwiązanie na potrzeby tego projektu, którym — jak sądzę — pozytywnie zaskoczymy rynek. Ale jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o konkretach — przyznaje Marcin Podobas.

Przed kilkoma tygodniami EFH poinformował z kolei o nabyciu spółki, która zajmuje się obsługą i wynajmem nieruchomości na własny rachunek. Wydał na nią 9,5 mln zł.

Ale nie tylko działalność operacyjna zwróciła ostatnio uwagę szerokiego rynku na spółkę. EFH jest w przededniu sporej rewolucji. Wkrótce okaże się, kto przejmie jego stery. W poniedziałek walne zgromadzenie akcjonariuszy dokona zmian w radzie nadzorczej, statucie i zarządzie. Mirosław Wierzbowski, prezes i dotychczas największy akcjonariusz spółki, przejdzie zapewne do rady nadzorczej. Nowego szefa spółki wskażą natomiast nowi inwestorzy — EFH kończy właśnie planowanie oferty obejmującej akcje i warranty zamienne na akcje dające łącznie ponad 67 proc. w podwyższonym kapitale. Uzyska z niej ponad 100 mln zł. Z naszych informacji wynika, że jednym z nowych znaczących graczy w EFH będzie warszawski biznesmen Jacek Waksmundzki, który inwestuje m.in. na rynku nieruchomości.

— Nie komentujemy zmian w akcjonariacie przed zamknięciem oferty i zarejestrowaniem podwyższenia kapitału — ucina Marcin Podobas.

Nie chce również potwierdzić pogłosek rynkowych, według których jako kandydat do rady nadzorczej podczas poniedziałkowego walnego zaproponowany zostanie Aleksander Naumann, m.in. były wiceminister zdrowia.

Katarzyna Sadowska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Sadowska

Polecane