Zaloguj się

e-Gazele Biznesu 2021

Od 2014 r. co roku publikujmy ranking „e-Gazel Biznesu”, w którym nagradzamy najdynamiczniej rozwijające się firmy prowadzące handel w internecie o rocznych obrotach z przedziału od 50 tys. zł do 100 mln zł.

Nabór trwa do 01.10 - udział w rankingu jest bezpłatny

O rankingu

Ranking e-Gazele Biznesu — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm e-commerce.

Polacy pokochali zakupy w sieci, o czym świadczą dwucyfrowe wzrosty na rynku e-commerce, które utrzymują się od wielu lat, niezależnie od koniunktury gospodarczej. Wartość rynku e-sprzedaży detalicznej w Polsce przekracza rocznie 30 miliardów złotych. Polacy w sieci robią zakupy średnio 8 razy w miesiącu - najczęściej zaopatrujemy się w odzież, obuwie, elektronikę, kosmetyki i książki. Przekonujemy się także do kupowania w sieci żywności.

Polepszająca się kondycja finansowa gospodarstw domowych, zmiany w przyzwyczajeniach konsumentów, doskonały poziom obsługi większości e-sklepów oraz rosnąca liczba osób posiadających dostęp do Internetu sprawiają, że niektóre sklepy internetowe notują wzrosty obrotów sięgające kilkuset procent rocznie.

W Polsce działa około 15 tysięcy e-sklepów. W większości są to małe i średnie firmy. Od kilkunastu lat „Puls Biznesu” publikuje ranking „Gazele Biznesu”, gromadzący wyniki najdynamiczniej rozwijających się firm z sektora MŚP działających w „tradycyjnej” gospodarce. W 2014 roku po raz pierwszy opublikowaliśmy ranking „e-Gazel Biznesu”, w którym nagradzamy najdynamiczniej rozwijające się firmy prowadzące handel w internecie.

Pobierz dodatek „e-Gazele Biznesu 2020”

W którym znajdziesz listę laureatów rankingu, dane dotyczące przyrostu obrotów w latach 2019/2018, komentarze redakcji Pulsu Biznesu oraz partnerów.

POBIERZ PDF

Celem rankingu jest promowanie małych i średnich firm z branży e-commerce, które ze względu na swoje rozmiary i zwykle wysoką specjalizację, często pomijane są w innych zestawieniach.

Kryteria rankingu

WAŻNE: udział w rankingu oraz gali podsumowującej ranking jest bezpłatny.

Do wzięcia udziału w rankingu niezbędne będzie podanie m.in. następujących danych:

Ranking e-Gazele Biznesu 2021 jest oparty na analizie danych finansowych i uwzględnia małe i średnie firmy prowadzące handel przez internet o przychodach poniżej 100 mln PLN w 2020 r., które wykazały w 2020 roku zysk.

Oprócz zysku, firmy muszą również wykazać się wzrostem przychodów za 2020 rok w porównaniu do roku 2019 oraz minimalnym przychodem 50 000 zł w roku 2020.

W rankingu jest brana pod uwagę procentowa różnica we wzroście przychodów pomiędzy rokiem 2020 a 2019 oraz całkowita wysokość przychodów w 2020 roku.

Harmonogram konkursu

Nazwa
Data
Nabór
17 czerwca - 1 października
Opracowanie wyników
październik – listopad
Ogłoszenie wyników i gala wręczenia nagród
koniec listopada

Artykuły

Zostań e-Gazelą Biznesu

Jeśli chcesz, aby Twoja firma znalazła się w prestiżowym gronie najbardziej dynamicznych małych i średnich firm w Polsce, wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Wideorelacja

2019
2018

Partnerzy

Organizator

Puls Biznesu

Partnerzy

Kontakt

Masz pytanie dotyczące rankingu?
Chętnie na nie odpowiemy!
  • Bonnier Business (Polska) sp. z o.o.
  • ul. Kijowska 1
  • 03-738 Warszawa