Egipt: Niewielki wybuch w Kairze

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-07-2005, 15:27

Niewielki ładunek wybuchowy eksplodował w niedzielę na przedmieściach Kairu, poważnie raniąc mężczyznę, który go przenosił - poinformowały źródła policyjne.

Niewielki ładunek wybuchowy eksplodował w niedzielę na przedmieściach Kairu, poważnie raniąc mężczyznę, który go przenosił - poinformowały źródła policyjne.

    Najprawdopodobniej była to prymitywna bomba z gwoździami. Wybuchła przy wejściu do domu mieszkalnego, w którym mieszkał niosący ją mężczyzna, 33-letni Sami Gamal Ahmed, pracownik jednego z kairskich szpitali.

    Nikt inny nie ucierpiał. Wybuch nie spowodował też większych uszkodzeń budynku. Źródła policyjne podkreślają, że nic nie wskazuje na powiązanie wybuchu w Kairze z sobotnimi zamachami terrorystycznymi w Szarm el-Szejk nad Morzem Czerwonym.

    Nie ustalono jeszcze, jakie było przeznaczenie bomby, która wybuchłą w Kairze. Lekarze określają stan Ahmeda jako krytyczny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Egipt: Niewielki wybuch w Kairze