EIA: spadnie produkcja ropy w USA

opublikowano: 02-11-2016, 11:47

Produkcja ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych jest nastawiona na spadek w tym roku, podczas gdy Organizacja Państw Eksporterów Ropy Naftowej (OPEC) stara się nieco „podkopać” globalną nadpodaż, uważa US Energy Information Administration, na którą powołuje się Newsmax.com.

Zdaniem Adama Sieminskiego, szefa EIA, wydobycie surowca w Stanach Zjednoczonych spadnie o 800 tys. baryłek dziennie w tym roku. To – według danych zbieranych przez Bloomberga - oznaczałoby pierwszą zniżkę od 2008 r. 

Zobacz więcej

Adam Sieminski

Bloomberg

Tymczasem jak ocenia Sieminski, próby podejmowane przez OPEC w celu osiągnięcia porozumienie w sprawie ograniczenia produkcji są nadal "zawieszone w powietrzu".

Stany Zjednoczone zawsze lepiej czuły rynek i zrobią lepszą robotę w przywróceniu równowagi podaży i popytu niż działania organizacyjne, jak w przypadku OPEC. To potencjalna rola kartelu, ale uważam, że  ostatecznie to rynki są kluczem do zarządzania podażą i popytem i ustalania równowagi – wyjaśnia szef EIA. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu