Eiffage zbuduje parking

Ryszard Gromadzki
24-10-2002, 00:00

Francuska firma Eiffage wybuduje za 39 mln zł podziemny parking w centrum miasta i będzie go eksploatować przez 39 lat.

Władze Poznania podpisały z firmą Eiffage umowę na budowę i eksploatację podziemnego parkingu pod placem Wolności, w ścisłym centrum Poznania. Parking na 540 samochodów ma kosztować 39 mln zł. Inwestycja będzie w całości sfinansowana ze środków własnych francuskiej firmy.

— To inwestycja o dużej skali trudności, ze względu na newralgiczne usytuowanie w sercu miasta, konieczność zachowania wymogów ustalonych przez miejskiego konserwatora zabytków — mówi Paweł Leszek Klepka, wiceprezydent Poznania.

Według Hanki Trochowskiej, prezesa Budimex Developer, poznańskiej firmy deweloperskiej zależnej od Budimexu, która obsługuje projekt, budowa parkingu ruszy wiosną 2003 r. Obiekt zostanie zrealizowany w ciągu 15 miesięcy.

Grupa Eiffage jest piątą co do wielkości firmą budowlaną w Europie. Zatrudnia 50 tys. osób. W Polsce jest zaangażowana m.in. w budowę obwodnicy Poznania. Francuska firma kontroluje od 2001 r. 88,6 proc. akcji kieleckiej spółki budowlanej Mitex.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Eiffage zbuduje parking