Eko Export uruchomił nową linię produkcyjną

KZ
opublikowano: 09-07-2012, 08:40

Eko Export uruchomił linię do rozładunku, frakcjonowania i pakowania mikrosfery.

- Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego urządzenia przesiewającego linia będzie produkować mikrosferę o unikalnych parametrach, co pozwoli na jeszcze lepsze dostosowanie produktów Eko Export o potrzeb końcowego odbiorcy. Nowa linia jest w stanie w ciągu jednego dnia roboczego ( 3 zmiany ) wyprodukować ca 126 ton gotowego produktu z pobraniem próbek do badań z każdego 20kg "zrzutu". Przy średnio 22 dniach produkcyjnych w miesiącu będziemy w stanie wyprodukować 2700 ton w trzech frakcjach o powtarzalnych parametrach jeśli chodzi o krzywą ziarnową - podano w komunikacie.

- Uruchomienie nowej linii produkcyjnej w połączeniu z zakupem dużej ilości "podsuszonej" mikrosfery powinno w zasadniczy sposób wpłynąć na zyskowność Spółki i uzyskanie praktycznie od razu dużych zdolności produkcyjnych. Produkcja 5000 ton miesięcznie ( na linii "starej" i nowej) jest już od lipca absolutnie realna. Jest to naszym zdaniem olbrzymi sukces Spółki i dalsze, znaczące zwiększenie przewagi technologicznej nad konkurencją z Europy i Azji. Całkowita wartość projektu wynosi 1 537 000 zł a wnioskowana kwota dofinansowania to 750 000 zł co stanowi 60% wydatków kwalifikowanych projektu - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Eko Export uruchomił nową linię produkcyjną