Eko Holding przełożyła ofertę publiczną

DI, PAP
opublikowano: 03-04-2008, 20:07

Eko Holding, sieć supermarketów i  dystrybutor drogeryjny, przekłada w czasie ofertę publiczną. Szacuje, że debiut na GPW może odbyć się na początku IV kwartału tego roku. Spółka chce złożyć prospekt w KNF na początku czerwca.

"Przewidujemy, że uda nam się ostatecznie przekształcić firmę w spółkę akcyjną na przełomie kwietnia i maja. Na początku czerwca chcemy przekazać prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego i wstępnie zakładamy, że okres, w którym moglibyśmy zadebiutować, to początek czwartego kwartału" - powiedział na czwartkowej konferencji prezes Eko Holding Krzysztof Gradecki.

Wcześniej spółka mówiła, że chce zadebiutować na GPW w drugim kwartale tego roku.

Spółka nie podała, jaka będzie wartość emisji, jednak podtrzymuje plan wydania w ciągu najbliższych dwóch lat około 120 mln zł na inwestycje. "Chcemy, by ponad połowa środków pochodziła z emisji akcji" - powiedział Gradecki.

Dodał, że po podwyższeniu kapitału nowi akcjonariusze będą posiadać około 20 proc. udział w kapitale Eko Holding.

Eko Holding potrzebuje środków na akwizycje oraz na rozwój organiczny. Spółka planuje ujednolicić w grupie systemy operacyjne oraz IT, warunki współpracy z bankami, a także systemy księgowe i nadzoru nad należnościami.

Prezes poinformował, że spółka prowadzi rozmowy w sprawie kolejnych akwizycji. "Prowadzimy wiele rozmów i myślę, że w ciągu kilku miesięcy pojawią się pierwsze efekty. Interesują nas dystrybutorzy w segmencie drogeryjnym" - powiedział.

Celem spółki w segmencie dystrybucji artykułów drogeryjnych jest działalność w skali całego kraju.

Grupa Eko działa w segmencie detalicznym i dystrybucji chemii i kosmetyków. Handlem detalicznym zajmuje się Eko Holding. Sieć spółki liczy ponad 200 sklepów Eko.

W 2006 roku przychody Eko wyniosły 1,13 mld zł, a zysk netto 9,71 mln zł. W 2007 roku przychody zwiększyły się do ponad 1,2 mld zł, a zysk netto do 14 mln zł. W 2008 roku spółka prognozuje osiągnięcie 1,4 mld zł przychodów oraz 20 mln zł zysku netto.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Eko Holding przełożyła ofertę publiczną