Eko Holding szykuje wysyp akwizycji

WIS
opublikowano: 12-02-2010, 00:00

Firma handlowa z Dolnego Śląska w marcu zadebiutuje na giełdzie. Według analityków oferta się uda.

Firma handlowa z Dolnego Śląska w marcu zadebiutuje na giełdzie. Według analityków oferta się uda.

Eko Holding będzie kolejną po Emperii, Eurocashu i Bomi spółką handlową notowaną na giełdzie. Planuje debiut na początku marca, a już od 26 lutego inwestorzy będą mogli zapisywać się na akcje spółki, która chce pozyskać na rozwój ponad 80 mln zł.

— Najwięcej, bo aż 50 mln zł, chcemy przeznaczyć na akwizycje zarówno w hurcie, jak i detalu. Resztę pieniędzy przeznaczymy na kapitał obrotowy, modernizację sklepów, spłatę zobowiązań kredytowych i zakup nieruchomości — wylicza Michał Wrzesiński, przewodniczący rady nadzorczej Eko Holdingu.

— Nasza strategia zakłada rozwój sieci supermarketów Eko, rozwój sieci sklepów franczyzowych Rabat, a także stworzenie pierwszej ogólnopolskiej firmy dystrybucyjnej artykułów drogeryjnych. Wiemy, że duże koncerny czekają na powstanie podmiotu, który mógłby od nich przejąć logistykę i sprzedaż produktów drogeryjnych — mówi Krzysztof Gradecki, prezes Eko Holdingu.

W grupie działa obecnie 220 supermarketów Eko, 500 sklepów franczyzowych Rabat oraz hurtowa Polska Grupa Drogeryjna (dawniej Tarkon Gradi), obsługująca 12 tys. odbiorców. Skonsolidowane przychody Eko Holdingu w 2009 r. przekroczyły 1,2 mld zł, a zysk netto 20 mln zł.

— Kolejna spółka handlowa będzie na giełdzie mile widziana. Firmy z tej branży są lubiane przez instytucje finansowe i innych inwestorów, bo są stabilne, a rynek na którym działają nie jest jeszcze w pełni skonsolidowany, oferując duży potencjał rozwoju. Jeśli cena akcji nie będzie wygórowana, to giełdowy debiut spółki powinien się udać, zwłaszcza że będzie to pierwsza oferta publiczna w tym roku — mówi Tomasz Manowiec, analityk Biura Maklerskiego BGŻ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane