Ekoładowarka na pedały

Grzegorz Marynowicz, mambiznes.pl
opublikowano: 25-06-2015, 22:00

101 niezwykłych pomysłów na biznes: Problem rozładowanego telefonu lub laptopa często pojawia się podczas podróży czy zakupów.

Pochodzące z Belgii Katarina Verhaegen i Patricia Ceysens wyszły mu naprzeciw. W ramach własnej firmy WeWatt skonstruowały biurko, które za pomocą siły nóg zasila rozładowany sprzęt. Zamiast polować na wtyczkę pasującą do naszej ładowarki, wystarczy usiąść i rozpocząć pedałowanie.

ARC

Ekoładowarki wyposażone są w pedały podłączone do dynama, które wysiłek fizyczny zamieniają na energię. Każde stanowisko wyposażone jest w trzy miejsca siedzące. Im szybciej wykonujemy ruchy, tym większa szansa, że zdążymy naładować nasz sprzęt przed odlotem samolotu czy odjazdem pociągu, bo właśnie dworce, lotniska, stacje metra, hipermarkety czy gmachy instytucji publicznych to docelowi klienci firmy WeWatt. Produkcja odbywa się sposobem rzemieślniczym w małym zakładzie zatrudniającym osoby niepełnosprawne. Ekoładowarki budowane są z materiałów w większości podlegających recyklingowi. Założycielki firmy mają dokładnie podzielone zadania. Patricia odpowiada za stronę biznesową, a Katarina za prace konstrukcyjne. Przedsiębiorczym paniom udało się przekonać do swojego pomysłu m.in. zarządzających lotniskiem w Amsterdamie. Obok tradycyjnych sklepów, restauracji czy poczekalni na pasażerów czekają także ekoładowarki.

— Cena zależy od specyfiki zamówienia, ale jest porównywalna z kosztem dobrego roweru elektrycznego — mówi Patricia. Patricia ma za sobą przygodę z polityką na stanowisku ministra gospodarki i innowacji, a Katarina ma już za sobą sprzedaną jedną firmę.

Tekst pochodzi z książki „101 niezwykłych pomysłów na biznes”. Więcej pomysłów na pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Marynowicz, mambiznes.pl

Polecane