Ekologiczny biznes dla każdego, czyli zyskaj, chroniąc środowisko

SACH
opublikowano: 22-02-2012, 00:00

Jak przedsiębiorca może oszczędzać, dbając o środowisko? Tego dowiesz się podczas nowego szkolenia Akademii PARP.

Nic bardziej nie zachęca małych przedsiębiorców do działań proekologicznych niż świadomość, że mogą na nich zyskać. Działania zmierzające ku ochronie środowiska przynoszą oszczędności — firma segregująca odpady płaci mniej za ich wywóz. Korzyści w kosztach odczuje także przedsiębiorca, który emituje do środowiska mniej zanieczyszczeń.

Jak obniżyć te wydatki? Tego przedsiębiorcy dowiedzą się podczas nowego szkolenia „Ekologiczny biznes”. Bezpłatny internetowy kurs uruchomiony w ramach Akademii Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) składa się z siedmiu modułów e-learning, modułu webquest oraz warsztatowego. Aby z niego skorzystać, potrzebny jest tylko komputer z dostępem do internetu.

— Ekologiczne prowadzenie biznesu stawia przed przedsiębiorcami bardzo konkretne wymagania. Takie podejście to nie tylko presja cywilizacyjna, ale szczegółowe zapisy w prawie. Jednocześnie dbałość o zmniejszenie emisji odpadów do środowiska obniża koszty firmy. Niestety wiele firm nadal nie wie, jak można w ten sposób zaoszczędzić. Właśnie dla nich przygotowaliśmy nowy kurs — mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP.

Kurs „Ekologiczny biznes” skierowany jest do wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą się dowiedzieć, jakie normy i regulacje środowiskowe je obowiązują. Dostępne są już cztery pierwsze moduły szkolenia. Podczas pierwszego przedsiębiorcy poznają podstawowe zagadnienia związane z obowiązkami firmy dotyczącymi środowiska. Drugi związany jest z korzyściami z proekologicznego prowadzenia biznesu i zdobywania funduszy na cele środowiskowe. Z trzeciego modułu przedsiębiorcy dowiedzą się m.in., jak w świetle prawa segregować odpady i rozliczać dokumentację. Z kolei temat modułu czwartego to produkty i opakowania. Kurs „Ekologiczny biznes” to już 32. szkolenie przygotowane przez Akademię PARP. Oferowane przez nią kursy są podzielone na różne obszary tematyczne: od zagadnień finansowo-prawnych przez zarządzanie i umiejętności menedżerskie po marketing i sprzedaż. Z bezpłatnej nauki mogą skorzystać wszyscy zainteresowani przedsiębiorcy i pracownicy z sektora MSP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane