Ekonomiczne ostatki

  • Michał Żuławiński
26-02-2017, 22:00

Oto najważniejsze wydarzenia, które wpłyną na rynki w tym tygodniu. Koniec karnawału na rynkach finansowych upłynie w rytm publikacji kolejnych porcji danych makroekonomicznych i wyników spółek. Światowi inwestorzy czekać będą na słowa dwóch najważniejszych dla nich osób — Donalda Trumpa i Janet Yellen.

Poniedziałek

Pierwsze interesujące dane w nowym tygodniu dotyczyć będą lutowego wzrostu cen dóbr konsumpcyjnych w Hiszpanii i Belgii. Styczeń pokazał, że kraje te notują największą inflację w UE.

Wtorek

Ostatni dzień lutego przyniesie wiele szczegółowych danych o PKB, dzięki którym będziemy mogli poznać nie tylko tempo, ale również jakość wzrostu w poszczególnych krajach. Na Węgrzech podejmowana będzie także decyzja ws. stóp procentowych.

Środa

O godz. 3 czasu polskiego Donald Trump wystąpi przed Kongresem. Trudno dywagować, co znajdzie się w treści przemówienia 45. prezydenta USA, lecz doświadczenie uczy, że słowa amerykańskiego przywódcy mogą solidnie zachwiać rynkami.

Czwartek

W czwartek kontynuować będziemy przegląd finalnych odczytów dynamiki PKB, tym razem za sprawą Szwajcarii, Hiszpanii i Kanady. W centrum uwagi znajdą się jednak szacunkowe dane o inflacji w strefie euro oraz stopie bezrobocia w UE.

Piątek

Ostatni roboczy dzień tygodnia przywitamy danymi z Japonii, wśród których znajdą się doniesienia o stopie bezrobocia, inflacji bazowej i inflacji konsumenckiej. Przez cały dzień natomiast trwał będzie festiwal indeksów PMI dla sektorów usług. Ostatni akcent stanowiły będą dane o sprzedaży detalicznej w UE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ekonomiczne ostatki