Ekonomiści oczekują wyższego wzrostu w Chinach

opublikowano: 25-07-2017, 06:26
aktualizacja: 25-07-2017, 06:26

Ekonomiści podwyższyli prognozę wzrostu gospodarczego Chin po tym jak w pierwszym półroczu okazał się on wyższy niż oczekiwano.

Z sondażu przeprowadzonego w drugiej połowie lipca wśród ekonomistów wynika, że mediana prognoz wzrostu gospodarczego Chin w trzecim kwartale i czwartym wzrosła o 0,1 pkt procentowego, do odpowiednio 6,7 i 6,6 proc.

Zobacz więcej

Chiny, flaga

REUTERS_Kim Kyung-Hoon_Forum

- Ekspansja gospodarki w drugim kwartale to pozytywny sygnał, bo podkreśla odporność gospodarki Chin w obliczu działań władz nakierowanych na ograniczenie nadmiernego kredytowania i redukcję ryzyka finansowego – napisał Carlos Casanova, ekonomista Compagnie Francaise w Hongkongu.

Zwrócił uwagę, że władze będą chciały podtrzymać dynamikę gospodarki przed jesiennym 19. Kongresem Partii Komunistycznej.

- Z tego powodu nie przewidujemy wyraźnego hamowania w trzecim kwartale, ale jest niewielka przestrzeń na dalsze zacieśnienie polityki monetarnej – dodał Casanova.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Ekonomiści oczekują wyższego wzrostu w Chinach