Czytasz dzięki

Ekspansja odnawialnych źródeł energii zwiększa zyski RWE

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 13-08-2020, 09:02

Niemiecki koncern energetyczny zwiększył zyski w pierwszej połowie roku dzięki rosnącemu portfelowi odnawialnych źródeł energii. Zysk EBITDA wyniósł 1,8 mld euro. To o 18 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Zysk z działalności związanej z morską energią wiatrową wzrósł o 20 proc. dzięki lepszym warunkom pogodowym i rozwoju infrastruktury po przejęciach. RWE podało, że do końca roku uruchomi 1,3 gigawata nowych źródeł energii wiatrowej i słonecznej.

Energia odnawialna, wiatraki
Zobacz więcej

Energia odnawialna, wiatraki fot. Bloomberg

Koncern ogłosił  w tym miesiącu, że kupi 2,7 gigawata europejskich projektów od Nordex SE za 403 mln euro. Wiatraki są zlokalizowane we Francji oraz w Hiszpanii, Szwecji i Polsce.

Transakcja wymiany aktywów z E.ON dała RWE portfel aktywów wiatrowych i słonecznych o mocy około 9 gigawatów. RWE zapowiedziało, że do 2022 roku zainwestuje ok. 5 mld euro, aby zwiększyć swoją obecność na rynku odnawialnych źródeł energii.

W pierwszej połowie roku całkowita produkcja energii przez RWE spadła o 12 proc. Produkcja energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych wzrosła w omawianym okresie ponad dwukrotnie, przede wszystkim dzięki wiatrakom i konsolidacji aktywów przejętych od E.ON.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Bloomberg

Polecane