Ekspansja w zasięgu ręki

  • Materiał partnera
opublikowano: 12-02-2018, 10:32
aktualizacja: 15-02-2018, 10:33

Polska gospodarka weszła na ścieżkę dynamicznego wzrostu.

 

Czy będzie to zjawisko długoterminowe, budujące dobrobyt polskiego społeczeństwa na pokolenia, zależy w dużej mierze od kondycji polskich firm. Grupa PFR oferuje polskim przedsiębiorcom szeroką paletę instrumentów rozwoju, zarówno w kraju, jak i za granicą. W ostatnim czasie jednym z czołowych obszarów budowania potencjału polskiej gospodarki jest ekspansja zagraniczna, a jednym z dostępnych narzędzi realizujących ten cel jest Fundusz Ekspansji Zagranicznej (FEZ) zarządzany przez PFR TFI. FEZ oferuje kapitał i doświadczenie. Inwestuje z polskimi firmami w ich zagraniczne spółki zależne, dzieląc z nimi ryzyko projektu proporcjonalnie do wkładu finansowego. Fundusz jest zawsze inwestorem mniejszościowym, który nadzoruje przebieg projektu z poziomu rady

Warto wiedzieć

nadzorczej, ale nie ingeruje w zarządzanie, które pozostaje w gestii polskiego partnera. Rozwiązanie jest stosunkowo młode na polskim rynku. FEZ istnieje niespełna 3 lata, ale wzoruje się na powszechnie znanym i sprawdzonym w krajach Europy Zachodniej modelu finansowania ekspansji zagranicznej. FEZ, za sprawą PFR TFI, jest coraz bardziej rozpoznawalny przez polskie firmy.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.pfr.pl infolinia: 800 800 120

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu