Eksperci pomyślą nad promocją Polski

MAG
opublikowano: 22-01-2007, 00:00

Nie spodobał się pomysł na fuzję POT i PAIIZ? Niech krytykanci zaproponują lepszy.

Nie spodobał się pomysł na fuzję POT i PAIIZ? Niech krytykanci zaproponują lepszy.

Ministerstwo Gospodarki (MR) ostatecznie zawiesiło prace nad nowelizacją ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej (POT), która miała ją połączyć z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIIZ). Ma inny pomysł.

— Powołamy kilkunastoosobowy zespół ekspercki ds. opracowania rozwiązań instytucjonalnych dla promocji gospodarki i turystyki, w którego skład wejdą przedstawiciele samorządów gospodarczych, terytorialnych, branży turystycznej, POT, PAIIZ, kancelarii premiera i samorządów. Jego zadaniem będzie przygotowanie rekomendacji do 15 marca. O koordynację i analizę prac poprosimy niezależny instytut — mówi Andrzej Kaczmarek, wiceminister gospodarki.

Niewykluczone, że będzie to Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową. Na razie nie ma listy członków zespołu. Na miejsce może liczyć Alex Kloszewski, szef Warsaw Destination Alliance, bo to on wpadł na pomysł stworzenia zespołu. Członkiem zespołu będzie też pewnie Jan Korsak, prezes Polskiej Izby Turystyki.

— Prace powinny odbywać się nie tylko pod auspicjami MG, ale także MSZ, Rady Promocji Polski czy instytutów kultury — uważa Jan Korsak.

Zespół zdecyduje, m. in. kto podzieli pieniądze unijne oraz co zrobić z placówkami zagranicznymi.

Pomysł resortu gospodarki o fuzji PAIIZ i POT i stworzeniu superagencji spotkał się ze sprzeciwem branży turystycznej m.in. dlatego, iż nie był z nią konsultowany. Pomysłu nie poparła trakże kancelaria premiera.

Tymczasem ustawa dla agencji powstaje piąty rok. W ubiegłym była już prawie gotowa, ale wtedy resort gospodarki wpadł na pomysł fuzji z POT i prace w Sejmie zostały przerwane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane