Eksperci: to nie jest początek rynku niedźwiedzia

opublikowano: 12-10-2018, 10:08

Przecena na światowych rynkach akcji jest tylko krótkoterminową korektą, a nie początkiem rynku niedźwiedzia, uspokajają eksperci.

W ostatnich dniach na rynkach akcji doszło do przeceny. W USA główne indeksy straciły ponad 5 proc. wartości w środę i czwartek. Przecena rozlała się na inne rynki, w Chinach spadek wyniósł ponad 5 proc., a główny indeks japońskiej giełdy stracił prawie 3 proc.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

- Duża wyprzedaż, którą widzieliśmy na rynkach, kazała się zastanawiać ludziom, czy to nie początek końca. Inwestorzy nie powinni jednak panikować – powiedział Christopher Smart, szef analizy w Barings. – Jak dotąd wygląda to na ograniczoną w czasie korektę, która upuści trochę nadmiaru powietrza ze spółek technologicznych – dodał.

Segment spółek technologicznych rósł w tym roku znacznie szybciej od pozostałych.
Amundi, największa europejska firma zarządzająca aktywami także podkreśla, że wciąż nie można mówić o zagrożeniu rynkiem niedźwiedzia.  

- Wskaźniki ekonomiczne wciąż sygnalizują wzrost powyżej potencjału choć trochę słabiej w USA, a wskaźniki rynku finansowego dają bardziej zróżnicowany obraz, ale wciąż nie budzi on obaw – głosi raport.

Shane Olivier, szef strategii w AMP Capital podkreśla, że „historia uczy nas” iż duży rynek niedźwiedzia wymaga recesji w USA, do której nie doszło.

- Ponieważ recesja w USA wciąż wydaje się daleko przed nami trend wyników spółek, a tym samym rynku akcji, prawdopodobnie pozostanie wzrostowy po krótkoterminowym cofnięciu – napisał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu