Eksperci ułatwią drogę do dotacji

SACH
opublikowano: 09-08-2012, 00:00

W całej Polsce są organizowane spotkania, na których można się dowiedzieć, jak otrzymać pieniądze na wdrożenie wynalazków.

Już 27 sierpnia wystartuje pilotażowy nabór, podczas którego przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o „Wsparcie na pierwsze wdrożenie wynalazku w działalności gospodarczej”. Pomoc jest skierowana tylko do małych i średnich firm, a każda z nich może dostać nawet 20 mln zł.

Projekty muszą dotyczyć wprowadzenia do obrotu gospodarczego wynalazku opatentowanego lub takiego, który został już zgłoszony do ochrony patentowej i posiada tzw. sprawozdanie o stanie techniki. Zainteresowanie zbliżającym się konkursem ze strony przedsiębiorców jest bardzo duże, dlatego kolejne instytucje organizują szkolenia, na których można poznać zasady ubiegania się o pieniądze.

Już w najbliższy poniedziałek spotkanie dla przedsiębiorców planujących udział w naborze odbędzie się w Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Kielcach (więcej informacji: http://www.siph.com.pl/).

Dzień później, 14 sierpnia, wiedzęna temat pilotażu eksperci przekażą firmom w siedzibie Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (uwaga, dziś jest ostatni dzień na przesyłanie zgłoszeń na to szkolenie, tel.: +17 86-76-224, +17 86-76-227).

Kolejne spotkanie organizuje Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego — odbędzie się ono 21 sierpnia (więcej informacji: http://www.pfrr. pl/?dokument=3750). Udział we wszystkich powyższych wydarzeniach jest bezpłatny. Przedsiębiorcy poznają podczas nich m.in. kryteria oceny wniosków i dowiedzą się, na jakie wydatki mogą zyskać zwrot z UE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu