Ekspert: Trump nie będzie mógł wypełnić obietnic ws. handlu

opublikowano: 22-11-2016, 11:08

Jest mało prawdopodobne, aby Donald Trump był w stanie renegocjować lub wycofać się z umów handlowych, uważa Matt Gold, były zastępca amerykańskiego przedstawiciela ds. handlu w Ameryce Północnej.

Prezydent-elekt Donald Trump nie raz podczas kampanii wyborczej wskazywał jako swój cel zmianę umów handlowych NAFTA, a także wynikających z przynależności do WTO zobowiązań wobec Chin.

Zobacz więcej

Donald Trump, fot. Bloomberg

- Donald Trump nie będzie w stanie zrobić tego, co obiecuje – powiedział Gold w CNBC. – Jesteśmy mocno ograniczeni przez nasze zobowiązania handlowe, więc nic nie można zrobić aby osiągnąć przewagę oprócz zagrożenia wycofania się z traktatów handlowych czy nierespektowania zobowiązań. Żadna z tych gróźb nie jest wiarygodna – dodał.

Podkreślił, że wypracowane porozumienia są najlepsze z możliwych do osiągnięcia.

W poniedziałek, w wideo umieszczonym na YouTube Trump zapowiedział, że od pierwszego dnia prezydentury wycofa USA z Transpacyficznej Umowy o Wolnym Handlu (TPP).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Ekspert: Trump nie będzie mógł wypełnić obietnic ws. handlu