Eksplozja optymizmu na rynkach akcji w USA

Marek Druś
opublikowano: 02-04-2008, 00:00

Amerykańscy inwestorzy uwierzyli, że będzie już tylko lepiej. Indeksy zdecydowanie rosły przez cały wtorek. Zakupom sprzyjały lepsze niż oczekiwano dane makro o aktywności sektora przemysłowego i budowlanego.

Największym popytem cieszyły się akcje spółek finansowych. Indeksy banków rosły dwukrotnie mocniej niż rynek. Wśród ostro drożejących spółek znalazł się m.in. Lehman Brothers, który poinformował o większym niż oczekiwano popycie na akcje oferowane w ramach podwyższenia kapitału. Spośród blue chipów wchodzących w skład średniej Dow Jones najmocniej drożały Citigroup, Bank of America, JP Morgan i AIG.

Rośnie przekonanie inwestorów, że branża finansowa najgorsze ma już za sobą i kursy będą teraz odrabiać straty. O poprawie nastrojów świadczy to, że CBOE Volatility Index, oparty na wycenie opcji na S&P500 wskaźnik nazywany indeksem strachu, spadł do najniższego poziomu od ponad miesiąca. Po raz pierwszy od 26 grudnia zszedł też poniżej 200-dniowej średniej ruchomej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu