Eksplozje w zalanych zakładach chemicznych w Teksasie

PAP
opublikowano: 31-08-2017, 11:54
aktualizacja: 31-08-2017, 11:55

W zalanych przez powódź zakładach chemicznych w Crosby w Teksasie doszło w czwartek do dwóch eksplozji; nad fabryką unoszą się kłęby czarnego dymu - przekazała lokalna stacja telewizyjna Fox 26. Zakłady należą do francuskiego koncernu chemicznego Arkema.

O tym, że do pożaru albo eksplozji w zakładach dojdzie w ciągu sześciu dni mówił w środę szef koncernu Arkema na Amerykę Północną, Richard Rowe.

Powodem są pozostawione w zakładach substancje, które wymagają trzymania w niskich temperaturach. Huragan Harvey, który przekształcił się w burzę tropikalną, odciął dostawy prądu do zakładów, co przerwało działanie aparatów chłodzących. Próbowano przełączyć się na zasilanie z awaryjnych generatorów prądu, ale i one zostały zalane wodą.

We wtorek firma ewakuowała z zakładów ostatnich 11 członków personelu. Z powodu zagrożenia eksplozją lokalne władze nakazały opuszczenie domów wszystkim mieszkańcom w promieniu 2,4 km.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu