Eksport rosyjskiej ropy tankowcami spadł w ubiegłym tygodniu

opublikowano: 23-01-2023, 15:44
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Eksport rosyjskiej ropy drogą morską zmniejszył się w ubiegłym tygodniu po wyraźnym wzroście w poprzednim, informuje Bloomberg.

Łączny eksport rosyjskiej ropy drogą morską spadł do 2,98 mln baryłek dziennie w tygodniu zakończonym 20 stycznia. Oznacza to jego zmniejszenie się w porównaniu z poprzednim tygodniem o 820 tys. baryłek dziennie, czyli 22 proc. Największy spadek eksportu zanotowano w rosyjskich portach na wybrzeżu Pacyfiku, mniejsze w portach arktycznych i czarnomorskich. Sytuacja w portach bałtyckich nie zmieniła się.

Czterotygodniowa średnia ruchoma eksportu rosyjskiej ropy drogą morską, mniej podatna na chwilowe zmiany dostawy, wzrosła w ubiegłym tygodniu i drugi miesiąc z rzędu wynosi trochę powyżej 3 mln baryłek dziennie. Według tej miary, eksport rosyjskiej ropy drogą morską jest zbliżony do wielkości notowanej przez większą część drugiej połowy ubiegłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane