Ekspozycja funduszy na amerykańskie banki najmniejsza od prawie 10 lat

opublikowano: 27-03-2023, 17:27
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Goldman Sachs poinformował, że w ostatnich tygodniach globalne fundusze hedgingowe zmniejszyły swoją ekspozycję na amerykańskie banki do prawie 10-letniego minimum, uciekając także od akcji innych „wrażliwych” spółek, donosi Reuters.

Wskaźnik tego jak bycze lub niedźwiedzie są fundusze hedgingowe pokazuje wzrost pesymizmu. Iloraz tzw. długich i krótkich pozycji na akcjach banków spadł na koniec okresu 17-23 marca do 1,28 i był blisko 10-letniego minimum. Goldman Sachs przypomina, że na początku roku wynosił 1,52.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Analitycy banku zwrócili także uwagę, że obawy utrudnienia dostępu do kredytu i potencjalnej recesji skłonił fundusze hedgingowe do zmniejszenia ekspozycji na spółki najbardziej zależne od kredytu i jest ona najniższa od prawie 5 lat.

Goldman Sachs zauważył, że pomimo wzrostu pesymizmu fundusze hedgingowe kupowały akcje spółek ochrony zdrowia, technologicznych, medialnych i telekomunikacyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane