El-Erian: jest większe zagrożenie niż wojna handlowa

opublikowano: 20-09-2018, 08:14

Wojna handlowa USA z Chinami nie jest największym zagrożeniem dla rynków akcji, twierdzi Mohamed El-Erian, główny doradca ekonomiczny Allianz.

El-Erian nie uważa, że konflikt handlowy między USA i Chinami stanie się problemem na globalną skalę.

Zobacz więcej

Mohamed El-Erian, fot. Bloomberg

- Cała ta retoryka słyszana po obu stronach… w tym bardziej chodzi o podróż, a nie dotarcie do miejsca przeznaczenia. Miejscem przeznaczenia, moim zdaniem, nie będzie wojna handlowa – powiedział El-Erian w CNBC. – Będzie gorzej zanim się poprawi. To część tego procesu – dodał.

Były szef PIMCO twierdzi, że upłynie jeszcze pewien czas, zanim Chiny uświadomią sobie nieuchronność wygranej USA w tym konflikcie. Wskazał, że tak stało się w przypadku Meksyku i Korei, stanie się także w przypadku Kanady i Chin, twierdzi El-Erian.

Doradca ekonomiczny Allianz uważa, że największym zagrożeniem dla rynków akcji w okresie najbliższych 6-9 miesięcy jest rosnąca rozbieżność między USA i resztą świata zarówno pod względem dynamiki gospodarczej, jak i polityki monetarnej. Efektem będzie wzrost presji na różnice stóp procentowych i kursy walut, twierdzi El-Erian.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu