“El Mundo”: hiszpańskie banki blokują wypłatę rosyjskich emerytur Hiszpanom, którzy niegdyś żyli w ZSRR

  • PAP
opublikowano: 23-09-2022, 17:14
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Z powodu wojny na Ukrainie działające na terenie Hiszpanii banki blokują Hiszpanom, którzy niegdyś żyli w ZSRR, transfery pensji, napływających z Rosji, wśród których są emerytury i renty.

Fot. Efraimstochter/Pixabay

Według ustaleń dziennika “El Mundo” brak możliwości odbioru wypłat z Rosji to konsekwencja sankcji UE, które wprowadzone zostały na ten kraj po jego agresji militarnej na Ukrainę.

Madrycka gazeta ustaliła, że choć środki kierowane są z rosyjskich banków na rachunki działających w Hiszpanii instytucji finansowych, to te odsyłają je z powrotem.

Sytuacja ta dotyczy m.in. osób regularnie otrzymujących emerytury z Rosji, które jako dzieci trafiły do ZSRR w czasie wojny domowej w Hiszpanii. Łącznie dotarło ich tam podczas hiszpańskiego konfliktu wewnętrznego 3000 osób.

Według ustaleń dziennika “El Mundo” w sumie na całym świecie rosyjskie świadczenia emerytalne i rentowe otrzymuje aktualnie 124,5 tys. osób mieszkających poza Rosją.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane