Elbudowa zyskała już 35 proc.

Dariusz Karolak
08-05-2001, 00:00

Elbudowa zyskała już 35 proc.

Trend wzrostowy jaki od 2 miesięcy zadomowił się na rynku akcji Elbudowy podniósł wartość tej firmy o ponad 35 proc. Wzrost wpisuje się w kanał trendowy o szerokości 2 zł, którego górne ograniczenie właśnie krzyżuje się z długoterminową linią bessy przy 23,8 zł. Wskaźniki podpowiadają, że strona popytowa ma szanse, by opór ten przełamać. Wówczas nowym oporem stanie się okno bessy z 12 IX’00 (28-25) i dolna krawędź tego okna zatrzyma wzrost.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt przełamania przez dzienny MACD 4-letniej linii szczytów, mogący być sygnałem znaczącej poprawy długoterminowych rokowań dla tego waloru. Szybkie oscylatory znajdują się w obszarach wykupienia. Narzucony przez EI program naprawczy połączony z agresywnym skupowaniem akcji do umorzenia zaczyna przynosić rezultaty i miejmy nadzieję, że spółki podążą śladem Elbudowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Elbudowa zyskała już 35 proc.